MTP®-systemer m.v.

Drag fordel af vores mangeårige ekspertise og et bredt udvalg

Standarden til dit datacenter: MTP®-systemer har etableret sig i forbindelse med brugen af fiberoptiske kabler. Og det med rette: MTP®/MPO-komponenter tilbyder fremragende transmissionsegenskaber selv i de mindste rum. Takket være den lille Form Factor (SFF-konstruktion) opnås en pakningstæthed, som ikke kan sammenlignes med noget andet stik på markedet.
I vores online-shop finder du et bredt udvalg af MTP®-systemer i højeste kvalitet. Vi har altid bestykkede og ubestykkede splejsebokse på lager, så du nyder godt af korte leveringstider. Opdag vores brede udvalg!
Som erfaren specialist tilbyder vi dig også den service at implementere individuelle specialløsninger i din egen fiberoptikkonfektion. Hurtigt og til tiden.
Hvis du har særlige ønsker eller brug for teknisk rådgivning, kan du til enhver tid henvende dig til din personlige kontaktperson. Vi hjælper dig gerne!
Filter
Vis færre filtre Vis flere filtre

Sorter efter

Art. nr. FTTH-BGT-1HE

FTTH 19" 1U Subrack for 8x Module FTTH-MODUL-X incl. cable management
max. Modules: 8
max. Ports: 96 LC / 48 SC

Art. nr. FTTH-BGT-3HE

FTTH 19" 3U Subrack for 17x Moduk FTTH-MODUL-X incl. cable management
max. Modules: 17
max. Ports: 204 LC / 102 SC

Art. nr. FTTH-MODUL-LCOM4

FTTH Module for FTTH-BGT, 12 Port LC with OM4 ceramic adapter
APC-version: False
Colour of adapter: erica-violet
Modules: Multimode OM4

Art. nr. FTTH-MODUL-SCOM3

FTTH Module for FTTH-BGT, 6 Port SC with OM3 ceramic adapter
APC-version: False
Colour of adapter: aqua
Modules: Multimode OM3

Art. nr. DK-819SC12OS2

MTP/MPO Cassette SM OS2 1xMPO to 12 SC ,Pol.A (1:1, 2;2) Blue/black
Number of connectors connection 1: 1
Number of connectors connection 2: 12
Number of fibres: 12

Art. nr. DK-819LC24OS2

MTP/MPO Cassette SM OS2 2xMPO to 24 LC ,Pol.A (1:1, 2;2) Blue/black
Number of connectors connection 1: 2
Number of connectors connection 2: 12
Number of fibres: 24

Art. nr. DK-819SC12OM3-X

MTP/MPO Cassette MM OM3 1xMTP to 12 SC ,Pol.C (1:2, 2;1) Turquise/black
Number of connectors connection 1: 1
Number of connectors connection 2: 12
Number of fibres: 12

Art. nr. DK-819SC12OM4-X

MTP/PMO Cassette MM OM4 1xMPO to 12 SC ,Pol.C (1:2, 2;1) Magenta/black
Number of connectors connection 1: 1
Number of connectors connection 2: 12
Number of fibres: 12

Art. nr. DK-819LC12OM4-X

MTP/PMO Cassette MM OM4 1xMPO to 12 LC ,Pol.C (1:2, 2;1) Magenta/black
Number of connectors connection 1: 1
Number of connectors connection 2: 6
Number of fibres: 12

Art. nr. DK-819LC24OM3

MTP/MPO Cassette MM OM3 2xMPO to 24 LC ,Pol A (1-1,2-2) Turquise/black
Number of connectors connection 1: 2
Number of connectors connection 2: 12
Number of fibres: 24

Art. nr. DK-12FTC45OM3.15

MTP/MPO Trunkcable 12 fiber MM OM3, 15m,Turquise, dobb.jacket OD=4,5mm
Length: 15
Number of fibres: 12

Art. nr. DK-12FTC45OS2.10

MTP/MPO Trunkcable 12 fiber SM OS2, 10m,Yellow, dobb.jacket OD=4,5mm
Length: 10
Number of fibres: 12

Art. nr. DK-819LC12OS2-X

MTP/MPO Cassette SM OS2 1xMPO to 12 LC ,Pol.C (1:2, 2:1) Blue/black
Number of connectors connection 1: 1
Number of connectors connection 2: 6
Number of fibres: 12

Art. nr. DK-12FTC45OM4.15

MTP/MPO Trunkcable 12 fiber MM OM4, 15m,Magenta, dobb.jacket OD=4,5mm
Length: 15
Number of fibres: 12

Art. nr. DK-819LC24OM4-X

MTP/MPO Cassette MM OM4 2xMPO to 24 LC ,Pol.C (1:2, 2:1) Magenta/black
Number of connectors connection 1: 2
Number of connectors connection 2: 12
Number of fibres: 24

Art. nr. DK-819LC12OM3-X

MTP/MPO Cassette MM OM3 1xMTP to 12 LC ,Pol.C (1:2, 2;1) Turquise/black
Number of connectors connection 1: 1
Number of connectors connection 2: 6
Number of fibres: 12

Art. nr. DK-PP-BL-BL

Blind Plate for MTP Patchpanel ,Black
Colour: black

Art. nr. MTPF12MTPFOM4-1

MTP®-F/MTP®-F 12-fiber matrix patch cable OM4, LSZH erica-violet, Code B, 1m
Length: 1.0 m
Number of connectors connection 1: 1 x MTP® female
Number of connectors connection 2: 1 x MTP® female
Number of fibres: 12